Google, haker fəallığının və phishing-in artdığını nəzərə alır
Google təhlükəsizlik mütəxəssisləri, hesabları hədəf alan istifadəçilərə aprel ayında 1755 xəbərdarlıq göndərdi.
Şirkət Çərşənbə günü Təhdid Təhlili Qrupu hesabı hack edən təşkilatlar tərəfindən yeni fəaliyyət kəşf etdiyini söylədi. Onların bir çoxu Hindistanda yerləşir. Hücumlar ABŞ, Sloveniya, Kanada, Hindistan, Bəhreyn, Kipr və Birləşmiş Krallıq da daxil olmaqla bir çox ölkələrdə maliyyə xidmətləri, məsləhət və səhiyyə rəhbərlərini (ÜST heyəti daxil olmaqla) hədəf aldı.
Cinayətkarlar özlərini Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatı olaraq gizlədərək Gmail-də hesablar yaratdılar. Mart ayından bəri, Google böyük bir kampaniyanın bir hissəsi olan və konsertdə işləyən mindən çox YouTube kanalını sildi. Qeyd etmək lazımdır ki, ÜST və digər təşkilatlar koronavirusun yer alması üçün qlobal səylərin mərkəzindədir və hakerlər tərəfindən daim rəqəmsal şəkildə bombalanır.

Google заметил рост активности хакеров и увеличение фишинга
В апреле эксперты по безопасности Google отправили 1755 предупреждений пользователям, чьи аккаунты были настроены.
В среду компания заявила, что ее группа по анализу угроз обнаружила новые действия организаций по взлому аккаунтов. Многие из них находятся в Индии. Атаки были направлены на руководителей финансовых служб, консалтинга и здравоохранения (включая сотрудников ВОЗ) во многих странах, включая Соединенные Штаты, Словению, Канаду, Индию, Бахрейн, Кипр и Великобританию.
Преступники создали учетные записи в Gmail, маскируясь под Всемирную организацию здравоохранения. С марта Google удалил более тысячи каналов YouTube, которые являются частью большой кампании и работают сообща. Стоит отметить, что ВОЗ и другие организации находятся в центре глобальных усилий по сдерживанию коронавируса и постоянно подвергаются хакерам цифровой бомбардировке.